Президент Федерації бадмінтону України розповів деталі про Чемпіонат Європи з бадмінтону 2020, який пройде у Києві
28.11.2019
Результати жеребкування Чемпіонату Європи серед жіночих та чоловічих команд 2020
01.12.2019

У Страсбурзі за підтримки Федерації бадмінтону України урочисто відкрився Тиждень українського кіно «Фокус на Україні»

30 листопада у Страсбурзі Постійне представництво України при Раді Європи та Міжнародний одеський кінофестиваль за підтримки Федерації бадмінтону України урочисто відкрили черговий тиждень українського кіно «Фокус на Україні — Focus sur l’Ukraine».
Серед гостей відкриття розіграли подарунки від Федерації. Також на полях тижня українського кіно буде презентовано Чемпіонат Європи з бадмінтону 2020, який прийматиме Україна.
 
Партнерами заходу також виступили кінотеатр «Одисей» (Страсбург) та організації української громади в Ельзасі «M.I.C.T.» і «Promo Ukraїna». Кінопокази пройдуть з 30 листопада до 7 грудня 2019 року в одному з найстаріших кінотеатрів Європи «Одисей» та кінозалі Палацу Європи. Організатори не відступають від лейтмотиву всіх попередніх тижнів українського кіно в Страсбурзі: показувати місцевим мешканцям, дипломатам держав-членів Ради Європи, співробітникам секретаріату Ради Європи, а також інституцій ЄС тільки найновіше якісне кіно вітчизняного виробництва.
Цього року фестиваль відкривається лауреатом численних фестивальних нагород, зокрема за найкращу режисуру на міжнародному фестивалі в Алмати – кінофільмом «Вулкан» Романа Бондарчука. Також у програмі найбільш очікуваний фільм року – історичний блокбастер Ахтема Саїтаблаєва «Захар Беркут»; «Дике поле» Ярослава Лодигіна; повнометражний дебют Антоніо Лукіча «Мої думки тихі», що вже отримав Спеціальну премію журі Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах. Дитячій аудиторії покажуть стрічку «Фокстер і макс» Анатолія Матешка, а в кінозалі Ради Європи пройде спеціальний кінопоказ короткометржних стрічок від Міжнародного одеського кінофестивалю: «Знебарвлена» Марії Степанської, «У нашій синагозі» Івана Орленка, «Мала» Даші Турецької та «Солітюд» Єлізавети Сміт.
У рамках тижня кіно відбудуться творчі зустрічі та обговорення продемонстрованих фільмів й перспектив розвитку українського кінематографу як складової європейського культурного простору. «У 2017 році ми були раді ініціювати перший в історії Страсбурга Тиждень українського кіно. Відтоді проводимо його щороку і сьогодні — це подія, на яку вже чекають не тільки в українській громаді, але й численні друзі України й поціновувачі якісного кіно Страсбурга та всього Ельзасу» — наголосили в Постійному представництві України при Раді Європи.