Бадмінтон воєнного часу: працювати неможна зупинитися
01.04.2022
A chance to shine at the Dutch International 2022
19.04.2022

Badminton Homes for Ukraine: Англія вітає перші бадмінтонні родини

Спільний проєкт Badminton England та Федерації бадмінтону України “Badminton Homes for Ukraine” допомагає українським бадмінтонним родинам знайти прихисток в Англії. Про перщі успіхи проєкту розповідає координатор Хелен Торнтон, тренер з бадмінтону, яка вже допомогла першій сім’ї отримати всі необхідні документи та безпечно діститися до їхнього нового тимчасового дому. Перша родина, якій вдалося допомогти — Світлана та її 11-річний син парабадмінтоніст Олег. У 2014 вони були змушені переїхати з Донецька та перебратися до Слов’янська. Війна знову наздогнала їх та змусила шукати прихисток за кордоном.

Хелен розповідає про те, як вирішила допомогти цій та іншим родинам, а також про нюанси процесу оформлення документів.

 

Як виникла ідея цього проєкту?

Ця ідея зявилася у мене коли розпочалося вторгнення. На сайті Badminton Europe я знайшла контакти української федерації. Я знала, що Уряд Великої Британії збирається запустити схему «Дім для України», де люди зможуть підписатися та запропонувати свій будинок українцям, які тікають від конфлікту. Єдина проблема була та є в тому, що спонсор із Великобританії повинен знати біженця. І це було божевіллям, адже тисячі людей з Великобританії підписалися, але не знали кого спонсорувати! Я відчула, що можу допомогти знайти домівки, використовуючи свої контакти в бадмінтонній спільноті, щоб допомогти українським бадмінтонним родинам. Я зв’язалася з Лукою (Технічний директор Федерації бадмінтону України — ред.) і він розповів, що з ним зв’язуються люди, які, можливо, захочуть спробувати цю схему. Ось так все почалося. Потім я звернулася до Badminton England, і вони швидко погодилися зробити це офіційною ініціативою. Тепер ми сподіваємося поєднати родини зі спонсорами по всій Англії.

 

Скільки українських бадмінтонних родин подали заявки на участь у цій програмі?

Наразі до нас звернулося 11 родин. Плюс іще дві, які згодом змінили свої плани та вирішили не приїздити до Великої Британії.

 

Що найскладніше в процесі подачі документів? На що слід звернути увагу тим, хто хотів би скористатися цією програмою?

Найскладніше — це оформлення візи, але цим, зазвичай, займається спонсор з Великої Британії. Крім того, якщо люди тікали зі своїх домівок поспіхом, у них може не бути деяких необхідних документів. Головна увага приділяється наявності закордонних українських паспортів та підтвердження місця проживання у грудні 2021 року (наприклад, рахунок за комунальні послуги або виписка з банківського рахунку з зазначенням імені та адреси). Крім того, досить не просто розмістити багатодітні сім’ї, адже більшість спонсорів мають лише одну-дві вільні кімнати у своїх будинках.

Бажання взяти з собою домашнього улюбленця виводить ситуацію на новий рівень складності, проте і це можливо. У Світлани, яка вже знаходиться у Великій Британії, є собачка — Міа. Нам вдалося ввезти її до країни, проте зараз Міа знаходиться на карантині, що, звісно, засмучує. Але перед тим, як виїхати з України, Мія отримала необхідні щеплення (зокрема від сказу), тому ми сподіваємося повернути її до родини найближчими днями.

 

Чи матимуть тимчасові переселенці змогу продовжити заняття бадмінтоном?

Безумовно! У цьому весь сенс! Щоб вони могли мати щось, що знають та люблять, незважаючи на травмуючі обставини, які залишилися позаду. Більшість дітей грали в бадмінтон кілька разів на тиждень, тож ігри та тренування тут не тільки допоможуть повернуути відчуття нормального життя, але й забезпечать можливість соціалізації та інтеграції в нове життя у Великій Британії.

 Чи плануєте відвідати Київ після закінчення війни? 

Звичайно!

 

Представники української бадмітонної спільноти, які наразі шукають тимчасовий дім та хотіли б скористатися програмою, можуть звернутися до Технічного Директора Федерації бадмінтону України Луки Кріппи: l.crippa@ubf.com.ua.